Sinop’un Erfelek ilçesinde küçükbaş hayvanların derilerinin çöp konteynerlerine atılması çevre kirliliğine ve kötü kokuya neden oldu.
Sinop’un Erfelek ilçesinde, Merkez Mahallesi Eski Cami Sokaktaki çöp konteynerine belirli aralıklarla kesilen küçükbaş hayvanların derilerinin atılması tepki çekti.
Mahalle sakinleri durumun sürekli yaşandığını belirterek, bir poşete dahi koymadan atılan derilerin çevreye kötü koku yaydığını ifade etti.
Çöp konteynerlerinin etrafına gelen köpeklerin derileri çöpten çıkardıklarını vatandaşlara ileten mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek bu durumun son bulmasını talep etti.