Pazar Günü Gerze Veteranlar Maçında Şiddet Olayları
Pazar günü saat 16.00’da başlayan karşılaşmada ilk yarıyı Gerze Veteranlar takımı önde tamamladı. Ancak ilk yarı sonrasında tribünlerde ve sahada çirkin olaylar yaşandı. TFFHGD Sinop’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, kadın yardımcı hakeme fiziki saldırı ve diğer hakemlere yönelik sözlü, darp, şiddet ve fiili saldırılar gerçekleştiği belirtildi. Maçın ikinci yarısı oynanmadan tatil edilirken, maç sonucunun Hakem raporları ve TMVFL Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu’nun vereceği karara bağlı olarak açıklanacağı bildirildi.
TFFHGD Sinop Şubesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, yaşanan şiddet olayları şiddetle ve nefretle kınandı.