Karadeniz’de Orman Köylülerine Hakkını Verin

Karadeniz bölgesinde yaşayan orman köylülerinin hak ettiği değeri görmesi için neler yapılabilir? Bu içerikte konuyla ilgili detayları bulabilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’den Orman Köylülerine Destek

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’ta yaşanan orman köylülerinin mağduriyetine dikkat çekti. Ormanlarla çevrili bir kentte yaşadıklarını belirten Karadeniz, orman köylülerinin değerinin her geçen gün arttığını vurguladı.

Orman köylülerinin sorunları ve mağduriyetlerine işaret eden Karadeniz, kooperatifler aracılığıyla Orman Genel Müdürlüğü işlerinin yürütüldüğünü, ormanların korunması ve sahiplenilmesi konusunda orman köylülerinin önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Üç aydır mağdur edilen orman köylülerinin alacaklarını alamadığını belirten Karadeniz, hak edişlerin iş teslim edildiği gün hesaplandığını ancak sürekli artan maliyetler nedeniyle alacak miktarlarının düştüğünü dile getirdi.

Karadeniz, orman köylülerinin emeğinin karşılığını almak istediklerini ve mağduriyet yaşanmaması gerektiğini vurgulayarak, orman köylülerine desteklerinin devam edeceğini belirtti.

“Ormana sahip çıkan orman köylüsünün yanındayız, emeğin yanındayız, işçinin yanındayız. Bir an önce orman köylülerinin hakkını teslim edin, konunun takipçisi olacağız” diyen Karadeniz, orman köylülerinin yaşadığı sorunların çözümü için çaba harcanması gerektiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir