Yusuf Kemal Tengirşenk Sosyal Bilimler Lisesi

Yusuf Kemal Tengirşenk Sosyal Bilimler Lisesi, öğrencilere sosyal bilimler alanında geniş bir eğitim sunan köklü bir okuldur. Akademik başarı, kültürel etkinlikler ve sosyal faaliyetlerle dolu bir eğitim deneyimi sunar.

Sinop’ta İl Özel İdaresi Tarafından Yapılan Lise

Sinop Osmaniye Mahallesi’nde bulunan Yusuf Kemal Tengirşenk Sosyal Bilimler Lisesi, 24 derslikten oluşmaktadır. Toplamda 173 öğrenci kapasitesine sahip olan okul, 82 kız ve 91 erkek öğrenci barındırabilmektedir. Ayrıca, pansiyon hizmeti de sunmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimi ve Hazırlık Sınıfı

Okulda verilen eğitimde birinci yabancı dil olarak haftada 20 saat İngilizce dersi bulunmaktadır. İkinci yabancı dil olarak ise haftada 4 saat Almanca eğitimi verilmektedir. Ayrıca, 2 şube İngilizce hazırlık sınıfı açılacaktır ve her şubede 30 öğrenci olmak üzere toplamda 60 öğrenci kabul edilecektir.

Eğitim Programı ve Alanlar

Yusuf Kemal Tengirşenk Sosyal Bilimler Lisesi’nde eğitim-öğretim süresi, hazırlık sınıfı hariç olmak üzere 4 yıldır. Okul, yatılı ve karma eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, Türkçe, Matematik ve Sosyal Bilimler alanlarında eğitim alabileceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir