Yerel Seçimler Öncesi Dolandırıcılık Olayları Artıyor

Yerel seçimler öncesi dolandırıcılık olayları artıyor! Vatandaşlar dikkatli olmalı, sahte bilgiler ve dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olun.

Dolandırıcılar Muhtarların Sosyal Medya Hesaplarını Kopyalayarak Vatandaşları Dolandırdı

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte dolandırıcılar tekrar gün yüzüne çıktı. Kastamonu’da iki mahalle muhtarının sosyal medya hesaplarının kopyalanmasıyla vatandaşları dolandırmaya çalıştılar. Dolandırıcılar, muhtarların hesaplarını taklit ederek devlet yardımı gibi bahanelerle vatandaşları kandırdı. Bir vatandaş 9 bin lira dolandırıldı.

Dolandırma Olayının Ortaya Çıkması

Olayın ortaya çıkmasının ardından muhtarlar, sosyal medya hesaplarının kopyalandığını fark ederek vatandaşları uyardı. Muhtar Yapan, “Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi üzerine vakayı öğrendik. Bir vatandaşın 9 bin lirasının çekildiğini öğrendik. Bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.” dedi.

Vatandaşlara Uyarı

Muhtar Yapan, vatandaşlara sosyal medya üzerinden gelen mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Muhtarlar veya kamu çalışanları hiçbir zaman para talep etmez. Bu tür durumlarda şüpheci olunmalı ve doğrudan iletişime geçilmelidir.” şeklinde uyarılarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir