YEDAŞ’ın Leylek Evleri Sosyal Sorumluluk Projesi

YEDAŞ’ın Leylek Evleri Sosyal Sorumluluk Projesi, doğaya destek olmayı amaçlayan örnek bir girişimdir. Leylekler için yuva oluşturularak çevrenin korunması hedeflenmektedir.

Projenin Başlangıcı ve Amaçları

YEDAŞ, 2022 yılından bu yana Sinop Üniversitesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi iş birliğiyle sürdürdüğü ‘Leylek Evleri Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında leyleklerin elektrik nedeniyle zarara uğramasını engelliyor. Sinop Cuma Ovası’nda başlatılan projede bugüne kadar onlarca leyleğe güvenli yuva sağlandı. Elektrik direklerine yerleştirilen özel tasarımlı yuvalar sayesinde leylek ölümleri azalıyor.

Proje Katılımcıları ve Yorumları

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dç. Dr. Evrim Sönmez ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Okul Müdürü Orhan Okur, projenin önemini vurgulayarak, YEDAŞ’a duydukları teşekkürü iletti. Projenin uzun vadeli etkileri ve çevreye olan faydaları üzerinde duruldu.

YEDAŞ Sistem İşletme Koordinatörü Alpay Karaer ise proje kapsamında leyleklerin yaşamlarını güvence altına almanın yanı sıra, müşterilerin güvenliğini de sağladıklarını belirtti. Topluma ve çevreye fayda sağlama misyonuyla hareket ettiklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir