Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin’den Doğal Gaz Müjdesi

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, ilçeye doğal gaz müjdesini verdi. Yıllardır beklenen hizmet artık Türkeli halkıyla buluşacak. Detaylar haberimizde!

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin Açıklaması

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, 2024 yılı içerisinde doğal gazın, Türkeli’nde kullanılmaya başlanacağını söyledi. Şahin, yaklaşık 1 sene önce girişimde bulunduklarını ve ilçede alt yapı çalışmalarına giriştiklerini duyurdu. Bu çalışmalar paralelinde doğal gazın getirilmesi için çaba harcadıklarını ve yatırım planına aldığını ifade ederek Ağustos ya da Eylül ayında doğal gazın hizmete gireceğini belirtti.

Helaldı Bölgesi de Doğal Gaza Kavuşacak

Belediye Başkanı Şahin, Helaldı içinde çalışmaların tamamlandığını, söz konusu bölgenin de doğal gaza kavuşacağını dile getirdi. Şahin, konu hakkında yaptığı açıklamada; “Halkım adına çok mutluyum, gururluyum. Aynı zamanda Güzelkent köyümüz adına da mutluyum. Bundan yaklaşık 1 sene önce girişimlerde bulunduk. İlçemiz büyük bir altyapı çalışmasına girmişti. İnsanların bu altyapıdan dolayı hakikaten canları yandı dedik ki, hem devlete hem yazık olmasın; bu altyapı komple kazılmışken bir daha kazılmamak üzere bu işi de başarabilirsek, ilçem ve ülkem adına büyük bir kazanç olacak dedik.”

Şahin ayrıca, Türkeli ilçesinde doğal gaz planlamasının bile olmadığını belirttiği açıklamasında, ilçeye doğalgazın getirilmesi için yapılan girişimlerin sonuç verdiğini ve hizmetin kısa süre içerisinde başlayacağını vurguladı. Helaldı halkına da müjdeli haber veren Şahin, gazın Ağustos-Eylül aylarında veya en geç Ekim ayında hizmete gireceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir