Türk Lezzetleri ABD Pazarında Yükselişte

Türk lezzetleri ABD pazarında popülerlik kazanıyor. Türk mutfağının eşsiz tatları, lezzetleri ve geleneksel yemekleri yükselişte. Keşfedin ve deneyimleyin!

Türk Gıda Ürünleri ABD Pazarında

Dünyanın gıda ambarı olarak bilinen Türkiye, ABD pazarında Turkish Tastes markası ile önemli bir yükseliş gösteriyor. Türk lezzetlerini keşfetmek için hazır olun! Yıllık 160 milyar dolar gıda ithalatıyla dünyanın en büyük gıda ithalatçısı olan ABD’de Türk gıda ürünlerinin daha fazla tercih edilmesini amaçlayan Ege İhracatçı Birlikleri çatısı altındaki 6 gıda ihracatçı birliğinin katılımıyla, Ticaret Bakanlığı’nca desteklenen Turkish Tastes-TURQUALITY Projesi kitabının ikinci baskısı ABD’deki büyük bir etkinlikle duyuruldu.

Türkiye’nin Tarımsal Potansiyeli

Türkiye birçok meyve ve sebzenin anavatanı ve en büyük üreticisi konumundadır. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, Türkiye’nin iklim ve coğrafi özelliklerinin meyve ve sebze üretimi için benzersiz bir zenginlik sunduğunu belirtti. Türkiye’nin ABD’ye olan meyve ve sebze mamulleri ihracatı artış göstererek 343 milyon dolara ulaştı.

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektöründe Türkiye’nin Başarısı

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Bedri Girit, sektörde Türkiye’nin dünya çapında önemli bir konuma sahip olduğunu vurgulayarak ABD’ye olan su ürünleri ve hayvansal mamulleri ihracatının artış gösterdiğini belirtti. Türkiye’nin ABD’ye olan su ürünleri ve hayvansal mamulleri ihracatı 2023 yılında %18 artarak 123 milyon dolarlık bir hacme ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir