TÜBA Akademi Ödülleri Farkındalık Toplantısı

TÜBA Akademi Ödülleri Farkındalık Toplantısı, bilim dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiriyor. Bu etkinlikte bilimsel gelişmeler ve yenilikler tartışılıyor.

Türkiye Bilim Akademisi (TÜBA) tarafından her yıl düzenlenen TÜBA Akademi Ödülleri Farkındalık Toplantısı, Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Bayrak, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Yazıcı ve akademik personel katıldı.

TÜBA Akademi Ödülleri Hakkında:

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Bayrak, TÜBA Uluslararası Akademi Ödüllerinin 2015’ten bu yana Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütüldüğünü hatırlattı. TÜBA ödül programının bilime katkısı ile alanında temayüz etmiş bilim insanlarını teşvik amacıyla düzenlendiğini vurguladı.

TÜBA Nedir? TÜBA Ödülleri Nasıl Başvurulur?

Programda, TÜBA ödüllü Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Cenk Demir ve Doç. Dr. Süleyman Tekir, TÜBA’nın ne olduğu, ödüllerin nasıl başvurulacağı ve başvuru sonrası sürecin nasıl işleyeceği konularında akademik personelle tecrübelerini ve bilgi birikimlerini paylaştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir