Tarımsal Üretimin Planlanması Toplantısı

Tarımsal üretimin planlanması toplantısı, tarım sektöründeki paydaşların bir araya gelerek gelecek dönem için stratejiler belirlediği önemli bir organizasyondur.

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan Başkanlığında Toplantı Gerçekleştirildi

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ın başkanlığında, Sinop Valiliği ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen Tarımsal Üretimin Planlanması Toplantısı, Sinop Zinos Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda; iklim değişikliği, su kısıtları, ekonomik, sosyal ve çevresel gelişmeler gibi faktörler, tarımsal üretimi etkileyen konular ele alındı.

Toplantıda Alınan Kararlar ve Değerlendirilen Konular

Toplantıda, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. M. Altuğ Atalay, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sinop İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem ve ilgili kurum müdürleri ile temsilcileri bir araya geldi. Türkiye ve Sinop’ta tarımsal üretimi artırmak, tarıma elverişli arazilerin istatistikleri, bitkisel-hayvansal ve su ürünleri istatistikleri gibi konular ele alındı. Toplantının amacı, tarımsal üretimi planlamak, kaynakları etkin kullanmak ve ilin tarım sektörünü güçlendirmekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir