Sinop’ta Teknokent Kuruluş Süreci Başladı

Sinop’ta yeni bir Teknokent kuruluyor! İnovasyon ve teknoloji meraklıları için heyecan verici bir süreç başlıyor. Detaylar için takipte kalın!

Sinop Teknokent Projesi Görüşmeleri

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Sinop Üniversitesi’nde kurulması planlanan Teknokent projesini görüştü. Görüşmede Teknokent’in kurulmasına ilişkin Bakan Kaçır’dan destek sözü aldıklarını belirten Maviş, yer tahsis işlemlerinin tamamlanmasının ardından sürecin resmi başvuru aşamasına geldiğini ifade etti.

Teknokent’in Önemi

Teknokent’in hem Sinop Üniversitesi’ndeki öğretim elemanları ve öğrencilere hem de sanayi sektöründeki firmalara hizmet vereceğini belirten Maviş, Teknokent’in Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra Sinop’a istihdam anlamında da önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Sinop ve Savunma Sanayii Potansiyeli

Sinop, savunma sanayiinin öncü şehirlerinden olabileceğini belirten Maviş, ilimizde kurulacak bir Teknokent’in savunma sanayii firmlarının da faydalanabileceği bir potansiyeli bulunduğunu vurguladı.

Gelecek Planları

Maviş, Teknokent’in kuruluşuna ilişkin yakın zamanda güzel haberler paylaşacaklarını belirterek, destekleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir