Sinop’ta Öğrenciler Doğayı Keşif Yolculuğunda

Sinop’ta öğrenciler, doğayı keşfetmek için heyecan dolu bir yolculuğa çıkıyor. Doğanın güzelliklerini keşfederken eğlenceli ve öğretici anlar yaşayacaklar.

Sinop’ta “Keşfet, Öğren, Doğayla Büyü” Sloganıyla Doğa Eğitimi

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop Şube Müdürlüğü, Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu, Bektaşağa Atatürk Ortaokulu ve Şehit Halil Özdoğru Ortaokulu öğrencilerine doğa eğitimi düzenledi. Toplamda 110 öğrenciye Hamsilos Tabiat Parkı ve Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı’nda doğa eğitimi programı düzenlendi. Eğitim kapsamında öğrenciler, doğa yürüyüşü yaparak Hamsilos Tabiat Parkı’nı keşfetme fırsatı buldular. Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı’nda ise hem alan hakkında bilgi sahibi oldular hem de teleskop ve dürbünle kuş gözlemi yapma şansı buldular.

Eğitim merkezinde, biyolojik çeşitlilik ve biyolojik kaçakçılığın önemi, Sinop’un endemik ve hassas canlı türleri ile yaban hayvanları hakkında bilgiler içeren bir sunum yapıldı. Etkinlik, öğrencilerin ilgi ve dikkatle dinlediği yaban hayatı fotokapan görüntüleri ve yaban hayvanı tanıtımları ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir