Sinop’ta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlamaları

Sinop’ta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları coşkuyla gerçekleşiyor. Kadınların hakları ve eşitlik için yapılan etkinliklerle dolu özel gün kutlamaları.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlamaları Sinop’ta Yapıldı

Sinop’ta, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Sinop Kadın Platformu tarafından düzenlenen etkinliğe yüzlerce kadın katıldı.

Yürüyüş ve Basın Açıklaması Detayları

Eski otogar önünde toplanan kadınlar, sloganlar eşliğinde Sakarya Caddesi’nden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü. Meydanda toplanan kadınlar, platform sözcüsü Asuman Aydoğdu’nun okuduğu basın açıklamasını dinledi.

Basın Açıklamasından Öne Çıkanlar

Basın açıklamasında, kadınların mücadele tarihine vurgu yapılarak, kadın haklarının önemine ve kadınların karşı karşıya kaldığı zorluklara dikkat çekildi. İstanbul Sözleşmesi’nin ve 6284 Sayılı Yasa’nın uygulanması talepleri dile getirildi.

Mücadele Çağrısı

8 Mart’ın, kadınların eşitlik, özgürlük ve hak mücadelesindeki önemine vurgu yapılarak, kadınların birlik içinde mücadele etmesi gerektiği vurgulandı. Kadın istihdamı, ayrımcılığa karşı mücadele, karar mekanizmalarında temsil gibi konularda çağrılar yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir