Sinop’a Sosyal Bilimler Lisesi Açılıyor

Sinop’a Sosyal Bilimler Lisesi açılıyor! Sinop ilinde eğitim alanında önemli bir adım atılıyor. Sosyal bilimler alanında eğitim vermek üzere kurulan lise ile öğrenciler yeni bir eğitim fırsatına kavuşacak.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop’a Sosyal Bilimler Lisesinin açılacağını duyurdu. Sinop Osmaniye Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 24 derslikli ve 173 öğrenci kapasiteli pansiyonu bulunan binanın, Milli Eğitim Bakanlığınca Sosyal Bilimler Lisesi olarak açılması kararlaştırıldı.

Milletvekili Maviş’in yoğun girişimleriyle açılan ve Sinop’ta ilk olma özelliği taşıyan sosyal bilimler lisesi “Yusuf Kemal Tengirşenk” adıyla yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Milletvekili Maviş, “Sinopumuza ilk sosyal bilimler lisesini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah yeni eğitim- öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açacak olan sosyal bilimler lisemiz, Milli Mücadelemizin kahramanlarından Yusuf Kemal Tengirşenk’ın adını taşıyacak. Ayrıca 173 öğrenci kapasiteli pansiyonumuz da sosyal bilimler lisesi öğrencilerimize hizmet verecek. Şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Destekler için Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir