Sinop Valisi Boyabat Meslek Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Sinop Valisi, Boyabat Meslek Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Vali, eğitim merkezindeki çalışmaları yerinde inceledi ve öğrencilerle bir araya geldi.

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Boyabat Meslek Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Boyabat Meslek Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarete Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ın yanı sıra Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Baş da katıldı.

Vali Özarslan, eğitim merkezinde sunulan kurs ve eğitim hizmetleri hakkında detaylı bilgi alarak derslikleri gezdi. Kursiyerlere ve öğretmenlere başarılar dileyen Vali Özarslan, öğrencilerle mesleki eğitimin önemi üzerine sohbet etti. Ayrıca, Boyabat Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleriyle bir araya gelerek istek, talep ve önerileri dinledi.

Ziyaretin sonunda Vali Özarslan, işyerlerindeki çırak öğrencileri ziyaret ederek, işyeri sahipleriyle ve çırak öğrencilerle bir araya geldi. Bu tür ziyaretler, mesleki eğitim kurumlarının ve öğrencilerin desteklenmesi, eğitim kalitesinin artırılması ve sektörle entegrasyonun güçlendirilmesi adına önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir