Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu 2024 Yılı Toplantısı

Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu 2024 yılı toplantısı, üniversitenin gelecek hedefleri ve stratejileri hakkında önemli kararların alındığı bir platformdur. Katılımcılar, eğitim ve araştırma alanında yapılacak çalışmaları değerlendirir ve gelecek planlarını şekillendirirler.

Üniversite, şehir ve sanayi iş birliğini güçlendirmek, Sinop Üniversitesi’nin mevcut durumunu değerlendirmek ve gelecek hedeflerini belirlemek amacıyla Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu 2024 Yılı Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Sinop Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Damaroğlu, kurum müdürleri, iş ve eğitim dünyası temsilcileri, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meslek odaları ve diğer iç ve dış paydaşlar katıldı.

Üniversitenin iş dünyası, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve diğer paydaşlarla ilişkilerinin geliştirilmesi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal-kültürel faaliyetlerin planlanması amacıyla düzenlenen toplantıda, Üniversitenin gelecek vizyonu ve hedefleri ele alındı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Üniversitenin mevcut durumu, hedeflenen çalışmalar ve güçlü/zayıf yönlerine ilişkin detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Vali Dr. Mustafa Özarslan ise toplantının verimli geçmesi temennisinde bulunarak, katılımcıların fikir ve önerilerinin önemini vurguladı.

Toplantıda söz alan üniversite iç ve dış paydaşları, Sinop Üniversitesi’nin gelecek stratejisi hakkında teklif ve önerilerini paylaştı. Danışma Kurulu üyeleri, Üniversitenin daha da ileriye taşınması ve başarılı bir şekilde gelişmesi için görüşlerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir