SİNOP SAHİLLERİNDE MARTI İSTİLASI! – Benzersiz Haber

Sinop sahillerinde martı istilası! Doğanın güzellikleri ile baş başa kalabileceğiniz eşsiz bir deneyim. Sinop’un benzersiz doğasında martıları izlemeye hazır mısınız?

Sinop Sahillerinde Martı İstilası

Sinop’un Akliman sahilinde son zamanlarda martı istilası yaşanıyor. Sahilde kaydedilen görüntülerde toplu bir şekilde sahili işgal eden yüzlerce martı, görenlerin dikkatini çekiyor. Kış gelmesiyle denizden uzaklaşan insanların yerini dolduran martılar kumsal üzerinde adeta güneşin keyfini çıkarıyor. Martıların bu davranışlarının nedeni tam olarak bilinmezken, avlanma veya üreme gibi nedenlerden ötürü bu şekilde yapabilecekleri düşünülüyor. Gökyüzünde avlanırken görülen, elden simit yeme pozlarıyla tanınan martıların kış ayında büyük gruplar halinde sahilde güneşlenmesi ise bazı insanların ilgisini çekiyor.

Martılar Hakkında Bilgi: Sahilde martıları kalabalık halde gören Mehmet Aydın, “Martılar hava güzel olduğunda buraya güneşlenmeye geliyor. Akşam olduğunda yakında Sarı Ada var. Sarı Ada’ya gidiyorlar. Orada yuvaları var. Balık yemi attığımız zaman evimizin önüne de doluşuyorlar. Kış olduğunda burada sadece martılar güneşleniyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir