Sinop Gürcü Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Batum Caddesi Talebini İletti

Sinop Gürcü Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı, Batum Caddesi’ndeki taleplerini iletti. Sinop ve Gürcistan arasındaki kültürel bağları güçlendirmek için çalışmalar devam ediyor.

Sinop Gürcü Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Cevat Akkaya, Batum Caddesi Talebini İletti

Sinop Gürcü Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Cevat Akkaya, şehirdeki bir caddenin isminin değiştirilmesi için Sinop Belediyesi’ne resmi bir başvuruda bulundu. Akkaya’nın 5 Mart tarihinde yazdığı dilekçe, Batum Caddesi adının seçilmesi yönünde belediyeden onay aldı ve konu bir sonraki belediye meclisinde ele alınacak.

Akkaya, Batum Caddesi isminin seçilmesiyle Sinop’ta yaşayan Gürcü toplumu ile Gürcistan’ın Batum şehri arasında kültürel bir köprü kurmayı hedeflediklerini belirtti. Akkaya, “Sinop’ta yaşayan Gürcüler ile Gürcistan Batum’da yaşayan Gürcüleri kaynaştırmak için böyle bir adım attık. Batum’daki dostlarımız buradaki gelişmeleri yakından takip ediyorlar, bu nedenle böyle anlamlı bir adımın atılması herkesi onurlandıracaktır. Belediye başkanlığımıza resmi dilekçe ile başvuruda bulunduk ve sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir