Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz’den Spora Destek Projesi

Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, şehirdeki sporu desteklemek amacıyla yeni bir proje başlattı. Detaylar için hemen tıklayın!

Sporun Yaşam Kalitesine Katkısı

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, yaşam kalitesinin sporla güçleneceğini ve bu anlamda projeler geliştirdiklerini söyledi. Aday adaylığı ve adaylığının ilan edilmesinin ardından uzun süredir saha çalışmalarını sürdüren Gürbüz, vatandaşların istek ve taleplerini dinliyor.

Sürdürülebilir Spor Anlayışı

Gürbüz, belediye başkanı seçilmesi durumunda, belediye öncülüğünde kente sürdürülebilir spor anlayışını harekete geçireceklerini belirtti. Kentte sporun çıtasını yükseltmek için kurumlar, kuruluşlar ve sporun ehli kişileriyle birlikte kapsamlı bir çalıştay yapacaklarını aktardı.

Farklı Spor Güzergahları ve Etkinlikler

Projede futbol, hentbol, basketbol, voleybol gibi sportif faaliyetlerin teşvik edileceği vurgulandı. Yürüyüş parkurlarının standartlara uygun olacağı ve farklı güzergahların oluşturulacağı belirtildi. Ayrıca, kentin kuzey yarı maratonunda spor parkuru oluşturularak Sinop’un eşsiz manzarasında spor deneyimi yaşatılması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir