Saadet Partisi Durağan Belediye Başkan Adayı Tahir Şahin Projelerini Açıkladı

Saadet Partisi’nin Durağan Belediye Başkan Adayı Tahir Şahin’in vaat ettiği projeleri keşfedin! Şahin’in hedefleri ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Toplantı ve Katılımcılar

Saadet Partisi Durağan Belediye Başkan Adayı Tahir Şahin, ilçe meydanında düzenlenen toplantıda projelerini açıkladı. Durağan ilçe meydanında gerçekleşen yemekli toplantıya Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, başta olmak üzere Saadet Partisi Sinop İlçe Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, Saadet Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Barbaros Baltacı, Saadet Partisi Durağan İlçe Başkanı Menderes Piyaloğlu ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi Durağan Belediye Başkan Adayı Zafer Elkovan, Büyük Birlik Partisi Durağan Belediye Başkan Adayı Fehmi Dalkılıç, AK Parti Durağan Belediye Başkan Adayı Necmettin Ermiş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Projelerin Açıklanması

Programda konuşan Saadet Partisi Durağan Belediye Başkan Adayı Tahir Şahin, projelerini sırasıyla açıkladı. Şahin, “Bizler neler yapacağız. Yaradan bize nasip eder sizlerde uygun görürseniz eğer ilk içme suyuyla başlayacağız ivedi bir şekilde. İkincisi doğalgaz yerel yönetimin işi değildir doğalgaz hükümetin işidir. Meclisteki grubumuzla tüm milletvekillerimizle sadece doğalgaz değil hükümetin yapması gereken her konuda size Tahir Şahin sözü veriyorum bize ilettiğiniz dakikada Ankara’ya bunları paylaşacağız. Yereldeki her türlü probleminizi belediyede değil sokakta bizlerle karşılaştığınız her yerde alo dediğiniz dakikada size söz veriyorum bütün problemlerinizle ilgileneceğiz” dedi.

Göç Sorunu ve Çözüm Önerileri

Şahin, göç sorununa dikkat çektiği konuşmasına şöyle devam etti. “İlçemizin kanayan yarası göç veriyor. Bugün Durağan’ın belki iki katı hatta üç katı Çorlu’da Tekirdağ’da hatta İstanbul’da nüfus var. Diğer ilçelerimizde Gerze’de, Sinop Merkez’de, Erfelek’te, Ayancık’ta, Türkeli’de defalarca TÜİK’in verilerine göre nüfus artışı varken neden Durağan’daki nüfus her geçen gün azalıyor ? Neden işçilerimiz buradaki mevcut nüfusa oranla her yıl Çerkezköy’e, Çorlu’ya, Tekirdağ’a göç ediyor ?

Destek ve Taahhütler

Başkan Adayı Şahin, için destek isteyen Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, Mecliste her zaman Şahin’in yanında olacağını ifade etti. Atmaca, “Bugün buraya Sayın Belediye Başkan Adayımıza destek vermek için geldim. Allah’ın izniyle az evvel okuduğu bütün vaatlerini hayata geçirmeye çalışırken biz Millet Meclisi’ndeki grup olarak hep arkasında olacağız. Merkezi hükümet tarafından burayla ilgili verilmesi gereken bütün desteklerin derhal çıkması adına çalışacağımıza söz veriyoruz. Şu tehtitlere de asla aldanmayın hükümetten olmazsa Belediye hizmet alamaz. Böyle bir durum yoktur devlet anayasa gereği her ilçeye bütçeden hak ettiği payı vermek mecburiyetindedir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir