Ripley Dizisi Hakkında Bilgiler ve Oyuncuları

Ripley dizisi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada! Oyuncu kadrosu, konusu ve daha fazlası. İzleyicileri büyüleyen Ripley dizisinin detaylarına göz atın.

Ripley Dizi Hakkında Detaylı Bilgi

Ripley Dizi Hakkında Detaylı Bilgi

Ripley dizisi, 4 Nisan 2024 tarihinde Netflix’te yayınlanan bir dram ve gerilim dizisidir. Başrollerinde ünlü isimler Andrew Scott, Johnny Flynn ve Dakota Fanning yer almaktadır. Dizinin yaratıcısı ve senaristi Steven Zaillian’dır.

Ripley dizisi, Patricia Highsmith’in The Talented Mr. Ripley isimli suç romanından uyarlanmıştır. Dizi, New York’ta yaşayan genç bir adam olan Tom Ripley’in hikayesini konu almaktadır. Tom Ripley, zorlu hayat koşullarında küçük dolandırıcılıklar yaparak geçimini sağlayan bir karakterdir. Ancak zamanla basit dolandırıcılıklardan çıkarak seri katil kimliğine bürünür.

Oyuncu Kadrosu

Oyuncu Kadrosu

  • Andrew Scott – Tom Ripley
  • Johnny Flynn – Dickie Greenleaf
  • Dakota Fanning – Marge Sherwood
  • Maurizio Lombardi – Inspector Pietro Ravini
  • Francesca Romana Bergamo – Ermelinda
  • Pasquale Esposito – Pucci

Ripley dizisi, 2023 yılında çekimlerine başlanmış ve 2024 yılında yayınlanmıştır. Dizi, 1. sezonunda 8 bölümden oluşmaktadır. Steven Zaillian’ın yapım şirketi olan Showtime Studios tarafından hazırlanan dizi, Netflix platformunda izleyicilerle buluşmuştur.

Ripley Dizisi Hakkında Bilgiler ve Oyuncuları

Dizinin başarılı oyunculuk performansları ve sürükleyici senaryosu izleyicilerden olumlu geri dönüşler almıştır. Ripley, dram ve gerilim türündeki yapımıyla dikkat çekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir