Özarslan, Durağan Buzluk Tabiat Parkı’nda İnceleme Yaptı

Özarslan, Durağan Buzluk Tabiat Parkı’nda gerçekleştirdiği inceleme ile doğanın güzelliklerini keşfetti. Doğayla iç içe bir deneyim için yazıyı okumaya devam edin.

Vali Dr. Mustafa Özaraslan’ın Durağan Buzluk Tabiat Parkı Ziyareti

Vali Dr. Mustafa Özaraslan, 2020 yılında tabiat parkı olarak tescillenmesinin ardından başlatılan çalışmaların devam ettiği Durağan Buzluk Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Proje Çalışmaları ve Hedefler

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından planlan ve yapımı devam eden Durağan Buzluk Tabiat Parkı proje alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 516 dekar alanda gerçekleştirilen çalışmalar tamamlandığında bölgenin Sinop’un en önemli cazibe merkezlerden bir tanesi olması hedefleniyor.

Turizme Katkı ve Doğal Değerler

Vali Dr. Mustafa Özaraslan, proje tamamlandığında bölge turizmine büyük katkılar sunacağını belirterek; ‘Buzluk Tabiat Parkının hemşehrilerimizin ve ziyaretçilerimizin gözde uğrak yerlerinden birisi olacağına inanıyorum’ dedi.

23 Ağustos 2020 tarihinde tabiat parkı olarak tescil edilen ve 515 dekar alana sahip olan Buzluk Tabiat Parkı, Karadeniz Bölgesinin Batı Karadeniz Bölümünde, Sinop’un Durağan ilçesi Bayat köyü Buzluk mevkiinde yer alıyor. Sahanın kaynak değerleri arasında yaklaşık 500 yaşında bir gürgen ağacı ile yörede çok bilinen Buzluk Mağarası da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir