Küçükçekmece’de Taziyeevleri Açılışı İçin Geri Sayım Başladı!

Küçükçekmece’de, Taziyeevleri açılışı için geri sayım başladı! Mahalle sakinleri ve misafirler, etkinliğe katılmak için heyecanla bekliyor.

Küçükçekmece Belediyesi, Taziyeevleri İle Vatandaşların Yanında

Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların taziye kabul edip, mevlit organizasyonları düzenleyebileceği taziyeevlerini kente kazandıracak. Fatih Mahallesi, Halkalı Merkez Mahallesi ve Kanarya Mahallesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan yatırımlar mart ayında hizmete açılacak.

Kemal Çebi: Vatandaşlarımızın Acılı Günlerinde Yanındayız

Taziyeevi projesi ile yakını vefat eden Küçükçekmecelilerin cenaze işlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Kemal Çebi, ‘Biz hemşerilerimizin yalnızca iyi gününde değil kötü gününde de yanında olmak istiyoruz. 3 ayrı mahallemizde hayata geçireceğimiz taziyeevleri, taziye için ayrılan süreyi kısalttığı gibi evlere olan ihtiyacı azaltmaktadır. Böylece komşularımızın yanında olarak, acılı günlerinde yüklerini bir nebze olsun alarak, yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Komşularımız, geniş aile yapılarımız dolayısıyla, apartman dairelerinde almaya zorlandıkları taziyeleri artık, evlerinde değil 200’e varan kişi kapasitesiyle taziyeevlerimizde kabul edecekler’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir