Yaşar Çökmez: Köyümüz İçin Adanmış Bir Muhtar Olacağım
Sinop’un Yalı Köyü’nden Muhtar Adayı olan Yaşar Çökmez, muhtarlık maaşının tamamını köyü için harcayacağını söyledi. Çökmez, köyünde yaşanan sorunlara çözüm getirmek ve köyünü daha ileriye taşımak amacıyla aday olduğunu belirtti.
Köydeki Eksiklikler ve Çözüm Önerileri
Çökmez, Yalı Köyü’nün turizm potansiyeline dikkat çekerek, köyünde yaşanan eksiklikleri ve çözüm önerilerini anlattı. Ulaşım sorunları, altyapı eksiklikleri ve temizlik konularında projeleri olduğunu vurguladı.
Dernek Kurma ve Gelir Dağılımı
Muhtar adayı Çökmez’in ilk hedefi, köy için bir dernek kurmak ve muhtarlık maaşının yarısını bu derneğe aktarmak. Geri kalan maaşını ise köyün ihtiyaçları için kullanmayı planlıyor. Bu sayede köyün daha fazla gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.
Köy Turizmi ve Ekonomik Potansiyel
Yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Yalı Köyü sahilleri, ekonomik potansiyelini arttırmak için kullanılabileceğini belirten Çökmez, köylülerin doğal ürünlerini satmaları için alanlar oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca sahil yolunun asfaltlanması ve çevre düzenlemeleriyle köyün turizm potansiyelini daha da arttırmayı planlıyor.