KARDEFten, Sinop Mübadele Derneğine başarı ödülü

KARDEF’ten, Sinop Mübadele Derneği’ne verilen başarı ödülü, tarihi ve kültürel mirasın korunması adına önemli bir adımı temsil ediyor. Detaylar için tıklayın.

Ödül Töreni

Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği, Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu (KARDEF) tarafından başarı ödülüne layık görüldü. Ödül, Mübadelenin 101. Yılı anma etkinliğinde Samsun Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle takdim edildi. Törende KARDEF Başkanı Salih Meriç ve Sinop Derneği Başkanı Kenan Aral birer konuşma yaptılar.

Ödülün Anlamı

KARDEF Başkanı Salih Meriç, ödüllerin birlik ve beraberliği pekiştirmek, dernekler arasındaki dayanışmayı artırmak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği’nin Balkan Türk Kültürüne önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Teşekkürler

Sinop Derneği Başkanı Kenan Aral, ödülü almalarında emeği geçen yönetim kurulu ve üyelere teşekkür ederek, birlik ve beraberlik içinde daha fazla çalışmalar yapacaklarına dair inancını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir