İzmir Kruvaziyer Turizminde Yükseliş

İzmir kruvaziyer turizmindeki artan ilgi ve yükseliş trendleri, şehri deniz turizminin önemli bir destinasyonu haline getiriyor. İzmir’in eşsiz güzellikleri ve zengin kültürel mirası kruvaziyer turizmi için ideal bir seçenek sunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çabalarıyla 2022’de yeniden kruvaziyerler İzmir’e uğramaya başladı. 2023’te 31 kruvaziyer ve 40 bin misafir ağırlanırken, 2024 için 70’ten fazla rezervasyon yapıldı. Sürdürülen çalışmalarla İzmir, kruvaziyerlerin tercih ettiği bir destinasyon haline geldi.

İzmir Uluslararası Kruvaziyer Hatları Birliği Üyeliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kruvaziyer turizm potansiyelini artırmak için Uluslararası Kruvaziyer Hatları Birliği’ne (CLIA) üye oldu. Bu üyelikle İzmir, kruvaziyer turizminde etkili olan firmalar ve destinasyonlarla ağlar kurdu.

Kruvaziyer Turizmi İçin Alınan Önlemler

İzmir Büyükşehir Belediyesi; kruvaziyer turizmi için düzenlemeler yaptı. Kent için yürüyüş rotalarında düzenlemeler yapıldı. Limanda Turizm Bilgilendirme Ofisi’nde personel görev alırken, konuklara turistik şehir haritaları ve bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir