İYİ Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Adem Işık’tan Çevre Konusunda Çarpıcı Açıklamalar

İYİ Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Adem Işık, çevre konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Seçimler öncesi çevre politikaları tartışılıyor.

İşletilmeyen Tesisin Yüksek Maliyeti

İYİ Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Adem Işık, Boyabat Katı Atık, Arıtma ve Ayrıştırma Tesisindeki sorunları gündeme getirdi. Işık, yayımladığı videoda, Boyabat’ta inşa edilen katı atık tesisinin yüksek maliyetlerden dolayı işletilmediğini dile getirdi. Boyabat’taki tesiste Saraydüzü ve Durağan’dan getirilecek 50 ton katı atığı 2 saate arıtabilecek bir kapasitesi olduğu kaydederek, söz konusu tesis varken Sinop’ta Kabalı Mevkiine yeniden neden bir tesis yapıldı diye sordu.

Tesisin İşletilmesi ve Maliyetler

Tesisin işletilmesi halinde 150 Milyon TL’nin cebinde kalacağını aktaran İYİ Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Işık; “Boyabat Katı Atık, Arıtma ve Ayrıştırma Tesisindeyiz. Daha öncede burada yaşanan sorunlarını sosyal medya hesabımızdan dillendirmiştik. Bu tesis saatte 25 ton çöp arıtıyor. Boyabat, Durağan ve Saraydüzü’nün günlük ortalama 50 ton katı atık üretimini 2 saate arıtıyor. İşletme maliyeti yüksek olduğu için işletemiyoruz. Şimdi bu tesisin aynısını Sinop Belediyesi, Gerze ve Erfelek Belediyeleri ile birlikte Kabalı Mevkisine yapıyor. Biz işletemiyorken, maliyeti şimdilik 150 Milyon TL olan tesisi Sinop’a yapmak neden? Gönderin çöpü biz işletelim, hem bizim tesisimiz çalışsın, hem 150 Milyon TL devlete kalsın.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir