CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz Gelincik Pazaryeri İçin Projelerini Açıkladı

CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Gelincik Pazaryeri için vizyon dolu projelerini açıkladı. Sinop’un geleceği için iddialı ve yenilikçi adımlar atıyor.

Gelincik Pazaryeri İçin Yenilikçi Projeler

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Gelincik Kapalı Pazaryerinin kente yakışmadığını, daha modern bir pazaryeri yapacaklarını söyledi. Gelincik pazaryeri uzun zamandır Sinopluların gündeminde yer alıyor. Bakımsızlığı ve kullanımı uygun olmaması bakımından pazaryerinin yenilenmesi talep ediliyordu.

Sağlıklı ve Modern Bir Pazaryeri İçin

Halk arasında Cumartesi pazarı olarak tabir edilen ve Gelincik Mahallesi üzerinde yer alan kapalı Pazar yerinin görüntü ve kullanım açısından kente yakışmadığını belirten Gürbüz, modern bir Pazar yeri oluşturacaklarını ifade etti. Mahalle sakinlerinin pazaryeri için haklı talepleri olduğunu aktaran CHP Adayı Gürbüz; “Buradan yararlanan vatandaşlarımızın haklı bir talepleri var. Daha modern, daha büyük bir Cumartesi pazaryerine ihtiyaç duyduklarını söylüyorlar. Bence son derecede haklılar. Bu pazaryeri aynı zamanda kaldırıma ve caddeye taştığı için zaman zaman burada yaya trafiğine ve trafik araçlarını sıkıntıya sokuyor. Trafik kazalarıyla karşılaşıyoruz. Son derece sağlıksız koşullar var. Çok keyif aldığımız kente yakışır bir görüntüyle karşı karşıya değiliz. Burada yaşayan ve pazaryerinden yararlanan vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin daha sağlıklı bir ortamda pazaryeri ihtiyacını karşılamalarını burada bu hizmeti almalarını sağlayacağız, yapacağımız projeyle.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir