Boyabat ilçesine Kapalı Sistem Sulama Hattı Projesi

Boyabat ilçesine yönelik kapalı sistem sulama hattı projesi, tarım verimliliğini artırmayı hedefleyen modern bir altyapı projesidir. Detaylar için tıklayın!

Sinop’un Boyabat ilçesinde kapalı sistem su iletim hattı kurulacak

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülmekte olan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında Boyabat İlçesinde, sürdürülebilir tarımsal üretime destek olmak amacıyla Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan başkanlığında, Kapalı Sistem Tarımsal Sulama Hattı Projesi iş birliği protokolü imza töreni düzenlendi.

Boyabat Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, İl Genel Meclis Üyeleri İsa Bağçı ve Rıdvan Mete, Boyalı, Keseköy, Erkeç, Benişli ve Esengazili Köyleri Muhtarları katıldı.

Kapalı Sistem Tarımsal Sulama Hattı Projesi kapsamında 18 Km Sulama Hattı, 75.000.000,00 ₺’ye mal olacak. Projenin bitimi akabinde, Boyalı, Benişli, Erkeç, Keseköy ve Esengazili köylerinde bulanan 570 hektarlık tarım alanına sulama imkanı sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir