Sinop İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü
Koordinasyonunda, yaya ve traktör kazalarını önlemeye yönelik, Reflektör Tak Görünür Ol Projesi ve Reflektif Yelek Giy Görünür Ol projeleri uygulanmaya başladı. Projeler kapsamında bilgilendirme yapıldı. Köylerde ikamet eden araç kullanıcılarına “Reflektif Yelek” traktör sürücülerine ise Reflektör hediye edildi.
Sinop İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, trafik kazalarında 1 can kaybı bile fazladır anlayışı ile faaliyetlerine kararlılıkla devam edileceği bildirildi.