Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Çakır Füzesi ile Başarılı Atış Gerçekleştirdi

Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Çakır Füzesi ile hedefe başarılı bir atış gerçekleştirdi. Türkiye’nin milli savunma sanayisinin gücünü gösteren bu önemli başarı, dikkatleri üzerine çekti.

Yeni Başarılarla Dolu Bir Test Atışı

Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), milli olarak geliştirilen Çakır seyir füzesiyle gerçekleştirdiği test atışında 100 kilometre uzaktan deniz üstündeki hedefi tam isabetle vurdu. Baykar’dan yapılan açıklamaya göre, Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen Bayraktar AKINCI Projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA’ya yerli olarak üretilen yeni mühimmat ve sistemlerin entegrasyonu başarıyla sürdürülüyor.

Stratejik Seviyede Caydırıcılık Artıyor

Bayraktar AKINCI TİHA’ya yeni mühimmat ve sistemlerin entegrasyonu kapsamında Çakır seyir füzesinin entegrasyonu başarıyla devam ediyor. Milli jet motoruna sahip olan Çakır seyir füzesiyle Bayraktar AKINCI kilometrelerce mesafedeki stratejik kara ve deniz hedeflerine karşı yüksek etki gösterebilecek. Kullandığı mühimmatlar nitelik kazanarak çeşitlenen Bayraktar AKINCI, stratejik seviyede caydırıcılığını artırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir