Balkan ve Rumeli Lezzetleri Yemek Kitabı Tanıtıldı

Balkan ve Rumeli mutfağının eşsiz lezzetlerini keşfetmek için hazırlanan yemek kitabı tanıtıldı! Bu kitap, geleneksel Balkan ve Rumeli yemek tarifleriyle sofralarınıza lezzet katacak.

Balkan ve Rumeli Lezzetleri Yemek Kitabı

Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği tarafından Mübadelenin 100. yılında Kültür ve Göreneklerimiz projesi kapsamında hazırlanan ‘Balkan ve Rumeli lezzetleri’ yemek kitabı Sabahattin Ali Kültür Merkezinde düzenlenen programla basın mensuplarına tanıtıldı. Düzenlenen programda bir konuşma yapan Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Aral, yaklaşık 6 aydır dernek binası ve mübadil köylerde 35 dernek üyemiz tarafından hazırlanan kitapta 57 çeşit Balkan ve Rumeli lezzetinin tarifinin yer aldığını söyledi.

Aral; “Mübadelenin 100. Yılında kültür ve geleneklerimiz projesi kapsamında hazırlanan “Balkan ve Rumeli Lezzetleri” kitabının tanıtım programına hoş geldiniz. Yaklaşık 6 aydır dernek binamız ve mübadil köylerimizde 35 dernek üyemiz tarafından hazırlanan kitabımızda 57 çeşit Balkan ve Rumeli lezzetinin tarifi yer almaktadır. Bu kitabın hazırlanmasında ve basımında emeği geçen Belediye Başkanımız Sayın Barış Ayhan’a, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşları Genel Müdürlüğüne, yönetim kurulu üyelerimize, İstanbul’da yaşayan İşadamı Ahmet Kizek arkadaşımıza ve emeği geçen tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından kitabın hazırlamasında emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi. Tanıtım programında ‘Balkan ve Rumeli Lezzetleri’ kitabında yer alan yöresel tatlar basın mensuplarına ve katılımcılara ikram edildi. Programa; Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Damaroğlu, Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Muhitdin Yılmaz, Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Turan ve dernek üyeleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir