AK Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Remziye Eda Özvin’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Remziye Eda Özvin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle anlamlı bir mesaj paylaştı. Kadın hakları ve eşitliği üzerine vurgu yaparak toplumsal cinsiyet eşitliğine destek verdi.

AK Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Remziye Eda Özvin, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin mesajı düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdu. Sinop Atatürk Caddesi üzerinde bulunan seçim ofisinde düzenlenen basın açıklamasına AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, AK Parti Sinop Merkez İlçe Başkanı Ali Gündoğdu, AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu ile birlikte çok sayıda Kadın Kolları Yönetim üyesi katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; emek veren, alın teri döken, üreten tüm kadınların günü. Kadın ve erkeğin adalet içinde toplumu birlikte inşa edeceğine inandık. AK Parti kadın hakları ve eşitliğine yönelik mücadelemizi sürdürmeye devam edecek. Türkiye Yüzyılı vizyonunu hayata geçirmek için kadın erkek omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Kadın Haklarına Yönelik Yapılan Çalışmalar

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana kadınların haklarına verdiği önem ve yaptığı çalışmalarla, kadınların hayatın her alanında karar alma süreçlerine katılımını artırmayı hedefledik. Eğitim, iş hayatı, siyaset ve sosyal hayatta kadınların güçlenmesi için çeşitli düzenlemeler yaptık. Kadınların toplumdaki konumunu güçlendirmeye yönelik adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz.

Kadın Dayanışması ve Güçlenme

Türkiye’de kadınların iş hayatına katılımını teşvik eden hibe ve teşvikleri artırdık. Kadın girişimcilerin ekonomik anlamda daha güçlü bir konuma gelmelerine destek olduk. Ayrıca, kadına yönelik şiddetle mücadelede pek çok düzenlemeyi hayata geçirerek kadınların güvenliğini sağlamaya çalıştık. Kadın dayanışması ve güçlenmesi için kadınların karar alma süreçlerinde daha fazla yer almalarını destekledik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir