AK Parti İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Murat Kurum’un Vizyonu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Murat Kurum’un vizyonu, şehrin gelişimine ve halkın refahına odaklanarak yenilikçi ve sürdürülebilir projelerle İstanbul’u daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeyi hedefliyor.

Murat Kurum’dan Tarihi Projelerde İz Bırakan Bir Vizyon

AK Parti İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında İstanbul için hayal ettiği projeleri anlattı. Kurum, Bakanlık döneminde birçok tarihi projeyi hayata geçirdiğini belirterek, Sinop’tan İstanbul’a kadar birçok ilde izlerinin olduğunu vurguladı.

Deprem Riski ve Kentsel Dönüşüm

Kurum, İstanbul’un deprem riski altında olduğunu ve 650 bin konutun dönüştürülmesi gerektiğini dile getirdi. Bu sürecin milli güvenlik açısından önemli olduğunu belirten Kurum, İstanbul’un geleceği için kentsel dönüşümün elzem olduğunu ifade etti.

Türkiye Genelindeki Projeler

Bakan olduğu dönemde Türkiye’nin dört bir yanında birçok projeyi hayata geçirdiğini hatırlatan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesinin diğer bakanlıklara göre düşük olmasına rağmen başarılı çalışmalara imza attıklarını belirtti. TOKİ, Emlak Konut, İller Bankası ve vatandaşların desteğiyle birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Kurum, bu tecrübeyi İstanbul için de kullanacaklarını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir