Ailede Zaman Bilinci Konferansı

Ailede Zaman Bilinci Konferansı, aile içinde zaman yönetimi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen bir etkinliktir. Ailenin zamanı nasıl etkilediğini anlama ve değerlendirme fırsatı sunar.

Değerleriyle Güçlü Ailem Projesi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yürüttüğü “Değerleriyle Güçlü Ailem” projesi kapsamında Sinop İl Müftülüğü ev sahipliğinde “Ailede Zaman Bilinci” konulu konferans düzenlendi. Konferans, Sinop Kültür Merkezi salonunda gerçekleşti.

Konferansın Başlangıcı

Konferans, Din Hizmetleri Uzmanı Yusuf Sözen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Paşa Bektaş, konferansa hoş geldiniz diyerek katılımcıları selamladı. Bektaş, Sinop’a atandıktan sonra düzenlenen ilk toplantıda bulunan misafirlere teşekkür ederek programın önemine vurgu yaptı.

Zaman Yönetimi ve Aile Mutluluğu

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Hatice Kahyaoğlu, konuşmasında zamanın değerini vurgulayarak, ailelerin zamanı nasıl değerlendirmesi gerektiği konusunda bilgi verdi. Kahyaoğlu, aile içinde 3S formülünün (sofra birliği, sohbet birliği ve seccade birliği) önemine dikkat çekti ve zaman yönetimi için önerilerde bulundu.

Kapanış ve Hediye

Program, Sinop İl Müftüsü Paşa Bektaş’ın özel olarak hazırlattığı Sinop’a özgü kotra hediyesinin verilmesiyle sona erdi. Bektaş, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek katılımcılara vedasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir